Lezárt dobozban hozták az alapanyagokat a magyar csapat konyhájához, a verseny második napjának reggelén a franciaországi Lyonban. Minden alkalommal itt, a konyhaművészet hazájaként ismert francia városban rendezik a világ legrangosabb főzőversenyének, a Bocuse d’Or-nak a döntőjét. Idén a 24 döntős között volt magyar séf is, Molnár Gábor. A verseny előtt azt mondta a TV2-nek:
“Nem lesz semmi görcsölés, lazán leszünk, egy örömfőzést terveztünk”
Pedig a verseny előtti utolsó pillanatok feszülten telnek. A konyhát és a felszerelést ellenőrzik. A magyar konyhában egy pár percig úgy tűnt, talán még ki is kell cserélni az egyik berendezést. A csapat edzője – merthogy ilyen is van – azt mondta, hónapok óta tökéletesítik a menüt, amellyel versenyeznek. Például percre lebontott listájuk van arról, hogy pontosan mit, hogyan és milyen sorrendben készítenek el a kóstolásig.
Miután elindult a számláló, 5 órájuk volt a csapatoknak, hogy elkészítsék a kötelező két fogást. Idén is, mint mindig, egy húsételt – ezúttal gyöngytyúkból -, és egy halételt – most éppen lazacból. A versenyzők óriát nem egyszerre indítják, így miután az első konyha elkészült, folyamatosan adják ki az ételeket a csapatok, mindig a soron következő. A közönség pedig kivetítőn figyeli a zsűrit. A 24 döntős ország minden zsűrije kóstol és pontoz. Hamvas Zoltán, a magyar Bocuse d’Or akadémia elnöke azt mondta a TV2-nek: a legfontosabb szempont az íz, csak utána értékelik a tálalást, és azt, hogy az étel mennyire jellemző az országra, amelynek a séfje készítette.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: